Jedním z hlavních faktorů, který ovlivňuje náš cirkadiánní rytmus, je světlo. Eliminace umělého modrého světla před spaním je již dobře známo jako účinný způsob, jak přispět ke kvalitnímu spánku, protože tento typ světla potlačuje tvorbu melatoninu, hormonu, který následně pomáhá usnout. Na druhé straně, ráno po probuzení je potřeba se vystavit intenzivnímu světlu, aby se cirkadiánní rytmus nastavil na správnou úroveň. Fotobiomodulace, technika využívající různé druhy světla ke stimulaci biochemických procesů v těle, může být účinným způsobem, jak správně synchronizovat cirkadiánní rytmus. Konkrétně, použití intenzivního světla po probuzení, produkuje světelné spektrum napodobující východ slunce a dosahuje intenzity 30 000 luxů, což napomáhá nastavení cirkadiánního rytmu. Díky tomuto procesu dochází k rannímu resetu cirkadiánnímu rytmu, což má pozitivní dopad na naši energii a výkonnost.
Další studie pak ukázaly, že lidé s traumatickým poraněním mozku (TBI) měli po terapii červeným a blízkým infračerveným světlem průměrný nárůst délky spánku o 1 hodinu za noc. Lidé s traumatickým poraněním mozku (TBI) také uváděli zlepšení spánku po fototerapii pomocí červených a infračervených LED diod.
Přijďte na terapii červeným světlem v Českých Budějovicích a poznejte sami na svém zdraví příznivé účinky potvrzené vědeckými studiemi. Najdete nás na adrese: Centrum výživového poradenství, s.r.o., U Černé věže 6, České Budějovice (Dům čínské medicíny, 1. patro)
Tel.: +420 722 512 225 | E-mail: info@cervene-svetlo.cz
Tel.: +420 722 512 225
E-mail: info@cervene-svetlo.cz